avatar

Sosyal medyada ünlüler

21 Haziran 2016
177 defa okundu
 • Sosyal medyada ünlüler

  Sosyal medya, alışkanlıklarımızı ve hayata bakışımızı değiştirdi. Eskiden gazete ve dergiden okuduğumuz ünlülere şimdi, Instagram ve Twitter gibi kanallardan direkt iletişim kurabiliyoruz. Peki, en çok hangi ünlüleri takip ediyoruz, hangilerinin etkisi daha yüksek? Gelin, araştırma sonucundan birlikte öğrenelim.

  Ünlülerin Twitter ve Instagram profillerinde kaç takipçiye sahip oldukları ve ileti başına etkileşimlerini analiz eden araştırmaya göre;

  Twitter ve Instagram’da toplamda en çok takipçiye sahip ünlüler ise sırasıyla Demet Akalın, Murat Boz ve Gülben Ergen.

  Ece Vahapoğlu, Nazlı Ilıcak ve Gülben Ergen ise Twitter ve Instagram’da en çok ileti paylaşan ünlüler olarak göze çarpıyor.

  Araştırmaya göre Twitter’ın ileti başına etkileşimi en yüksek ismi Acun Ilıcalı, Instagram’ın ise Burak Özçivit oldu.

  Sosyal medya araştırma şirketi Somera araştırmasına göre, ileti başına etkileşim baz alındığında, Twitter’ı en etkili kullanan ünlülerin sırasıyla Acun Ilıcalı, Çağatay Ulusoy ve Murat Boz olduğu görülüyor. Acun Ilıcalı, Twitter’dan paylaştığı iki ileti ile 7 bin 685 etkileşim sağladığı görülüyor. Instagram’da en yüksek performansa sahip ünlüler ise Burak Özçivit, Kıvanç Tatlıtuğ ve Murat Boz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  ‘Bizim oyunculuğumuzda duygu var’
  ‘Bizim oyunculuğumuzda duygu var’
  ‘Brokers’ komedisi Türkiye’ye geliyor
  ‘Brokers’ komedisi Türkiye’ye geliyor
  Blue Man Group: İstanbul harika bir şehir
  Blue Man Group: İstanbul harika bir şehir
  Don Kişot bale sahnesinde
  Don Kişot bale sahnesinde
 • 3 Comments

  1. Gazete ilan dedi ki:

   Ünlüler tarafından da artık sosyal medya çok fazla tercih edilen bir platform haline gelmektedir. Bir çok ünlü artık sosyal medya hesapları ile hayranlarına ulaşmaktadır.

  2. Kameralı Sohbet dedi ki:

   Ünlülerde artık paranın teknolojide olduğunu anladılar. İsimleri ne kadar büyük olursa olsun sosyal medyasız artık bir hiçler.

  3. Ünlüler Artık Sosyal medyayı reklam için kullanıyorlar yazdığı 1 şey ile milyonlarca hayran kazanabiliyorlar onlarda sosyal medyanın farkındalar