avatar

Yokmuş gibi makyaj nasıl yapılır?

21 Ocak 2018
30 defa okundu
Yorum kapali
 • Yokmuş gibi makyaj nasıl yapılır?

  Yokmuş gibi makyaj nasıl yapılır?2 gün önce

  Günümüzde, abartılı makyajlar artık pek tercih edilmiyor. Çoğu kadın tabii görünümü tercih ediyor. Peki, cildi sağlıklı ve tabii gösterecek bir makyaj nasıl olmalı? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere yokmuş gibi makyajın sırlarını veriyoruz.

  Şeyma Subaşı’nın eski hallerini gördünüz mü? TIKLAYIN!Doğal makyaj nasıl yapılır?

  Eskiden daha fazla yapılan abartılı ve gösterişli makyajların yerini tabii ve sadelik aldı. Aynanın karşısında fazla fazla vakit geçirmenize karşın tabii bir görünüme sahip olmanız mümkün. Simli, renkli farklar, kalın göz kalemlerinden kurtulun. Tabii güzelliğinizi birkaç uygulamayla daha da güzel hale getirin.

  Cildinizi nemlendirin!

  Makyaja başlamadan evvel cildinizi makyaja hazırlamalısınız. Cilt tipiniz ne olursa olsun cildinizi iyi bir nemlendiriciyle nemlendirin. Cildin nemlendiriciyi iyice emmesi için yaklaşık 5 dakika bekleyin. Tabii bir manzara için nemli ve taze bir cilde sahip olmak fazla önemlidir.

  BB veya CC kremleri tercih edin!

  Kalın fondötenlerle yapılan makyaj doğallıktan uzaklaşır. Cilt tonunu eşitlemek için fondöten yerine BB veya CC krem tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu kremleri makyaj süngeriyle uygulamaya itina gösterin. Böylece cildinizde daha tabii görünecektir. Fondötenden vazgeçemiyorsanız hafif föndotenler kullanın.

  Likit aydınlatıcılar kullanın!

  Aydınlatıcı olmadan makyajı bitiremiyorsanız tabii renkte likit aydınlatıcılar tercih edin. Aleni tenliyseniz pembe tonları daha tabii bir manzara elde etmenizi sağlayacaktır. Likit aydınlatıcıları elmacık kemiklerinize, burnunuzun üzerine, kaşların altına uygulayabilirsiniz.

  Allık uygularken dikkat edin!

  Allık seçerken ten renginize müsait renkler tercih etmelisiniz. Koyu tonlar yerine şeftali veya aleni pembe tonları daha tabii bir seçim olacaktır. Ayrıca, allığı yanaklar yerine elmacık kemiklerinize uygularsanız, size daha genç bir manzara kazandırır. Son olarak allığı uygularken aşırıya kaçmamaya itina gösterin. Krem allıklar daha tabii ve pratiktir. Daha basit dağıtabilirsiniz. Allığı iyi dağıtmadığınız takdirde doğallıktan uzaklaşmış olursunuz.

  Sade bir göz makyajı yapın!

  Göz makyajınıza, göz altlarını kapatmakla başlayabilirsiniz. Göz altı kapatıcınızın hafif olması ve teninizden en fazla bir-iki ton aleni olması fazla önemlidir. Far uygularken de tercihiniz nude tonlardan yana olmalı. Kaş ve kirpikler için jel maskaralar tercih edin. Kirpiklerinizi biraz daha belirgin hale getirmek isterseniz kahve tonlarında maskara uygulayabilirsiniz. Göz kalemi uygulayacaksanız, o da maskara gibi kahve tonlarında olmalı.

  Doğal ve etkileyici dudaklar

  Öncelikle, dudaklarınızı diş fırçası yardımıyla fırçalayın ve ölü deriden kurtulun. Daha sonra dudak kremi ile nemlendirin. Koyu ve dikkat çekici renkte rujlar size tabii bir manzara kazandırmaz. Bu nedenle teninize uygun, tabii tonlarda bir ruj tercih edebilirsiniz.

  Sizlere yokmuş gibi makyajın sırlarını verdik. Makyajınızın tabii olması sizi yanıltmasın. Yatmadan evvel makyajınızı mutlaka temizleyin ve cildinizi nemlendirin. Böylece her vakit sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olursunuz.

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?
   Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?
   Çayın cilde faydası var mı? Çay maskesi nasıl yapılır?
   Çayın cilde faydası var mı? Çay maskesi nasıl yapılır?
   Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?
   Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?
   Güzellik uykusu gerçek midir?
   Güzellik uykusu gerçek midir?
  • Comments are closed.