avatar

Tesettür Giyim Modasında En Son Trendler

6 Ocak 2018
26 defa okundu
Yorum kapali
 • Tesettür Giyim Modasında En Son Trendler

  Tesettür bir giyim tarzı olarak belirlenmiş ve belirli bir sosyal tabakanın kıyafeti olarak benimsediği ve artık bir moda olarak kullanılmaktan çıkmış, kültürel bir anlayış halini almış daha da doğrusu kişiye özel bir yaşam tarzı olduğu söylenilebilir. Tesettür modası son zamanlarda yaygın olarak şık tasarımları barındırmadan da tesettürlü bayanlara sunulmuştur. Gelişen bir alan olarak ve model oluşturma çalışmaları, yeni stil arayışları tesettür modasında sürekli gündemde durmakta olan arayışlardır. Fakat bazen doğru tasarımları bulmak kişiye özel tasarımın hangisi olduğuna karar vermek güç duruma gelmektedir. Dantel eklemeleri gibi basit ve oldukça sıradan olan modellerde bile bazen dekor her şeyin üzerine çıkmakta hatta dekoru bile aşmakta ve buna müdahale etmek de kaçınılmaz olmaktadır. Sürekli kendisini tekrarlayan giysileri kullanmak tesettürlü bayanlara çok zor gelmiş ve bu sıkıcı kıyafetler artık farklı tasarımlar ile hem tesettüre daha uygun bir hale getirilmiş hem de daha sade ve daha kullanılabilir hali ile daha çok tesettür elbisesi olarak görülmeye başlanmıştır. Tesettür giyim sürekli yükselen bir değer kazandığından dolayı artık tesettürlü olmayan bayanlar bile bu elbiseleri tercih eder duruma gelmiştir.

  Tesettürde Kış Modası

  Tesettür kış modası kendisini ferace, pardösü, kaban ve montların devreye girmesi ile gösterirken tesettürde hissedilen moda kış sezonunda kendisini göstermiş durumdadır. Tesettürlü olan bayanlar ve başörtüsü kullanılan giysinin amaca hizmet etmesi yönünden önem kazanır. Bir başörtüsü her zaman başı ısıtan ve daha sağlıklı olmak için kullanılan bir örtü değil, tesettürlü olabilmek amacı ile kullanılan kıyafet olarak görülmelidir. Tesettür modasında son zamanlarda kış aylarında bayanlara sunulan tayt ve pantolonunun moda olması için kombine giysiler de tesettür giyimde bir hayli fazlaca adını andırmaya başlamış ve özellikle genç kesimde pantolon modelleri çok değişik tarzlarda kış aylarında kullanılmaya başlanmıştır.

  Son zamanlarda tesettür modası ile uğraşan kesim klasik tesettür giyim tarzının dışına çıkarak rutin bir tarzı ortadan tam olarak kaldırmıştır diyebiliriz. Günümüzde kullanılmakta olan tesettür elbise çeşitlerinde tesettür modacıları son derece doğal çizgiler ve doğal çizgilerin yankılarını kullanmaktadırlar. Bir tesettür mağazasının modacılar ile alakalı bir şekilde çalışması ve her tipte müşterinin alım yapabilmesini sağlayabilmek amacı ile mağaza içinde her çeşit tasarımlarında bulunabilmesi gereklidir. Günümüzde sürekli kullanılmakta olan tesettür modası hayat tarzını da kullanıcılarının üzerinde etrafına yansıtıyor ve her tarz bir bayanın kişiliğinin, kültürünün ve bütçesinin etrafta görülmesini ve belli olmasını sağlamaktadır.

  Şal Başörtü Seçimleri

  Çok eski zamanlardan bu yana sürekli tesettürlü bayanların kullanımında olan kare şeklindeki başörtülerin yerini son beş yıldan bu yana şal başörtüler aldı. Bu başörtüler bayanlar tarafından hem çok rahat bir örtünme şekli ile örtülebiliyor hem de fiyat olarak diğer ipek başörtülerden daha uygun bir şekilde satın alınabiliyor. Kış ve yaz aylarında kullanmaya uygun olan şal başörtüler bu yıl desenli olarak kullanıma sunulacak. Her çeşit düz renkteki dış kıyafet ile tercih edilebilecek desenli şal başörtülerin seçimleri de yine renklere göre yapılabilecek.

  Şık bir görüntü yakalayabilmek isteyen bayanların en fazla tercih ettikleri kıyafetlerin üzerine bir çok çeşidi ile başörtüleri seçmeleri kolaylaşırken bu yılın başörtü modasında her kıyafet üzerine morun ve yeşilin tonları seçilerek kullanılacak. Feracelerin de bir çok renkte yapılması ile birlikte bir başörtü seçimi yapacak kişinin mutlaka renklerini uyum içinde seçerek kaliteli olan şallardan tercih etmesi ve kombinin bu şekilde tamamlaması gereklidir.

   

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Tesettür giyimde sonbahar stili
   Tesettür giyimde sonbahar stili
   Tesettür giyimde favori dış giyim parçaları nelerdir?
   Tesettür giyimde favori dış giyim parçaları nelerdir?
   Minimal Giyimde Nelere Dikkat Etmeliyiz?
   Minimal Giyimde Nelere Dikkat Etmeliyiz?
   Tesettür tulumun şıklığına şans vermeyi denediniz mi?
   Tesettür tulumun şıklığına şans vermeyi denediniz mi?
  • Comments are closed.