avatar

İlk buluşmada nasıl davranmalı, ne konuşmalı?

8 Ağustos 2016
137 defa okundu
 • İlk buluşmada nasıl davranmalı, ne konuşmalı?

  Sosyal ağlar üzerinden kurulan sohbetler öyle bir noktaya geliyor ki, kişilerin uzun zamandır aradıkları aşkı bir anda karşılarına çıkarabiliyor. Peki, internet ortamında kurduğunuz iletişim gerçekte de umduğunuz kadar iyi olabilecek mi? İlk izlenim karşımızdaki kişiyle ilgili öngörüler sağlarken, ilk buluşmada uyulması gereken altın kurallar nelerdir? İşte, ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler ve iyi izlenim bırakmak için altın kurallar!

  Büyük gün geldi. Uzun zamandır internette konuştuğunuz fakat henüz yüz yüze görüşme fırsatı yakalayamadığınız kişiyle sözleştiniz. Peki, siz ilk görüşmenin önemine inananlardan mısınız yoksa ilk görüşme sizin için sıradan bir günü mü ifade ediyor? Birçoğunuz için oldukça heyecanlı geçecek ve kendinize daha fazla özen göstereceğiniz bir gün olacağını duyar gibiyiz. Kim bilir belki de karşınızdaki kişiden çok etkilenecek ve o gün hayatınızın aşkı ile yüzleşeceğiniz ilk gün olarak tarihe geçecek. Elbette ki herkes kusursuz bir ilk buluşma ister. Avrupa’da ve dünyada yarattığı büyük başarı sonrası ülkemize de geçtiğimiz sonbaharda giriş yapan AdopteUnMec.com’un Türkiye versiyonu olan ErkekSepeti, kadın üyelerine sordu ve onlardan edindiği cevapları sizler için derledi.

  Bakımlı görünmek gerçekten önemlidir!

  Üyelerin birçoğu kusursuz bir ilk buluşma gerçekleşmesi adına karşısındaki kişinin bakımlı görünmesini ve programa geç kalmayarak dakik olması gerektiğini söylüyor. Ne demişler? İlk izlenim son izlenim olarak kalabilir. Hayatımızın birçok alanında ilk izlenimin önemi büyüktür. Bu nedenle, karşı cinsin ilgisini çekebilmek için bakımlı görünmek ve planlanan saatte buluşma yerinde olmak önemlidir.

  Doğal ve hafif gizemli davranmak gerekir

  ErkekSepeti.com.tr üyelerinin ilk buluşmada dikkat ettikleri ve etkilendikleri diğer özelliklerden biri de karşı tarafın içten, doğal ancak biraz da gizemli olması. Kadınlar, genellikle kendilerini olduğu gibi ifade eden erkeklerden hoşlanırlar. Bu yüzden, kendinizi belli bir kalıba sokmaya çalışarak değil, doğal ve samimi bir şekilde kendinizden bahsederek ancak biraz da gizemli kalarak sohbet edebilirsiniz.

  Bir diğeri ise, anlatıcı olduğunuz kadar aynı zamanda iyi bir dinleyici olmak. Karşınızdaki kişiye sorular sormanız, onunla ilgili konuların sizin için merak uyandırdığını hissettirir. Bu nedenle, ilk buluşmanızda sohbetinizi derinleştirecek ve karşınızdaki kişiyi biraz olsun tanıyabileceğiniz ancak fazla detaya girerek rahatsız etmeyecek biçimde sorular sormanız anlamlı olacaktır. Örneğin, sevdiği yemekleri, hobilerini, tatil planlarını ve karşınızdaki kişinin zevkleri ile ilgilendiğinizi belirtecek bunun gibi sohbet konuları açabilirsiniz.

  Kadınlar esprili erkeklerden hoşlanıyor

  İlk buluşmada üyelerin çoğunlukla ifade ettiği bir diğer önemli şey de erkeklerin espri anlayışı. Bu her iki taraf için de geçerli olabiliyor ancak şu da bir gerçek ki kadınların çoğu için erkeklerin esprili olması onlar için artı bir özellik. Önemli olan aradaki ince çizgiyi yakalayabilmek. Gevezeliğe doğru kaçmadan, ayarında espriler yaparak karşımızdaki insanı gülümsetebilmek yeterli.

  OKU: Erkekleri etkilemenin 10 yolu

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Mutlu kadınların 8 sırrını açıklıyoruz!
  Mutlu kadınların 8 sırrını açıklıyoruz!
  İlişkiyi canlandırmak için neler yapılmalı?
  İlişkiyi canlandırmak için neler yapılmalı?
  Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 6 neden
  Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 6 neden
  Yalnızken mutlu olmanın yolları
  Yalnızken mutlu olmanın yolları
 • 1 Comment

  1. Ayşe Nur dedi ki:

   Teşekkür ederim çok güzel bir paylaşım..