avatar

Güne zinde başlamak için ne yapmalı?

17 Ağustos 2016
130 defa okundu
Yorum kapali
 • Güne zinde başlamak için ne yapmalı?

  Hayatta bir gerçek var: Güne zinde başlarsak güzel devam ediyor. İyi haber: Küçük değişikliklerle büyük mutluluklar elde edebiliriz! Biz, ‘Moda Aracı’ editörleri olarak güne başlarken uyguladığımız ritüelleri siz değerli okuyucularımız için anlatıyoruz. En azından birkaç tanesini yapmak için şans verin, göreceksiniz hayatınızın ritmi değişecek… Unutmayın: Siz ne kadar mutlu olursanız, çevrenizi de o kadar mutlu edersiniz ve pozitif enerji ile sarıp sarmalarsınız.

  İki dakika su terapisi yapın

  Su hepimize iyi gelir, yorgunluk ve sıkıntımızı alır. İlk başta üşenseniz bile hemen kendinizi duşa atın. Çok uzun uzadıya kalmaya gerek yok, iki dakika duş alıp tazelenin. Yaz ve kış mevsiminde ılık bir duşla güne başlayarak bedeninizi yenileyebilir ve hem psikolojik hem de bedenen olarak kendinizi temiz hissedebilirsiniz. Araştırmalara göre kendilerini temiz hisseden insanlar otomatik olarak mutluluk hormonu salgılıyor.

  Egzersizle vücudunuzu uyandırın

  Güne başlamadan önce yatakta birkaç egzersiz yapmaya ne dersiniz? Bir kedi gibi esnemek veya kendinize sarılmak bile egzersiz kabul edilir! Yoga ile uğraşıyorsanız bedeninizi uyandırmak için bu tekniği deneyebilirsiniz. Ayrıca gerinerek ve bazı hareketler yaparak bedeninizin uyanmasına yardım edebilirsiniz. Uyanık bir bedenle tüm günü geçirmek size ekstra mutluluk sağlayacaktır.

  Bebeklerlerden mutluluk alın

  Bebeklerin ve çocukların neşe saçtığını hepimiz biliyoruz. Yüzünde saf bir gülümseme olan bebekleri gördüğümüzde biz de mutlu hissederiz. Güne mutlu şekilde başlamak istiyorsanız, bir bebek resmine bakarak, bir bebeği öperek ya da sokaktaki bir çocuğa gülümseyerek bunu başarabilirsiniz.

  TIKLA GÖR: MUTLULUK VEREN EN TATLI BEBEK RESİMLERİ Vücudunuzun ihtiyacını karşılayın

  Basit ama en etkili mutluluk yöntemlerinden biri, kahvaltı yapmaktır. Her gün besleyici ve doyurucu kahvaltılar yaparak güne başlayın. Hiç zamanınız yoksa bile elma, muz gibi taze meyve yiyin. Vücudunuzun düzgün çalışması ve beyninize yeteri kadar enerji, kan ve oksijen gitmesi için mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Aç bir bünye ve beyin ile asla mutlu olamazsınız. Sabahları kendinize güzel sandviçler ya da hızlı kahvaltılar hazırlayarak iş öncesinde tüm enerjini depolayabilirsiniz.

  Kendinizi uykuyla ödüllendirin

  Herkesin biyolojik bir saati vardır. Geceleri vücudunuzun ihtiyacı duyduğu uykuyu alamazsanız, tüm gününüz yorgun ve mutsuz hissetmekle geçer. Yetişkinler için 8 saat uykunun yeterli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat dediğimiz gibi biyolojik saatinize göre 8 saat size az ya da çok gelebilir en iyisi deneme yanılma yöntemiyle uyku saatinizi belirlemektir. Belki de kendinizi yorgun hissetmenizin tek sebebi yeterince uyuyamamaktır.

  TIKLA OKU: RAHAT UYUMANIN PÜF NOKTALARI Sabah keyfini özelleştirin

  Sabahları çay veya kahve içmeyi seviyorsanız, bu keyfinizi daha özel hale getirin. Kendinize gördükçe mutlu olacağınız bir fincan satın alıp kahvenizi için. Tarçın, karanfil, kakao kokusu insana mutluluk verir, çay veya kahvenize ekleyin.

  TIKLA OKU: HİÇ BİLMEDİĞİNİZ TÜRK KAHVESİ TARİFLERİ Kendinizi motive edin

  Güne güzel sözlerle başlarsanız ve bunu ayna karşısında kendinize söylerseniz, tüm gününüzü renklendirirsiniz. Sabahları kendinizi motive etmek için aynanın karşısında konuşun. Bugüne kadar elde ettiğiniz başarılardan ve ne kadar düzgün bir insan olduğunuzdan bahsedin. Bu sizi hem rahatlatacak hem de mutluluk hormonu salgılamanıza yardım edecektir.

  Melek kartlarıyla umut depolayın

  Bizden bir tavsiye daha: Melek kartları seçerek güne başlayın! Biz her sabah bir konuya niyet edip melek kartı seçiyoruz ve onların bize verdiği umut dolu mesajlarla kendimizi daha güçlü hissediyoruz. Siz de hemen deneyebilirsiniz, aşağıdaki görsele tıklayıp melek kartı seçebilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Mutlu kadınların 8 sırrını açıklıyoruz!
  Mutlu kadınların 8 sırrını açıklıyoruz!
  İlişkiyi canlandırmak için neler yapılmalı?
  İlişkiyi canlandırmak için neler yapılmalı?
  Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 6 neden
  Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 6 neden
  Yalnızken mutlu olmanın yolları
  Yalnızken mutlu olmanın yolları
 • Comments are closed.