avatar

Gerçekten mutlu olmak için tavsiyelerimiz

21 Haziran 2017
40 defa okundu
Yorum kapali
 • Gerçekten mutlu olmak için tavsiyelerimiz

  En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar”, ekibi olarak mesut olmanız için birbirinden güzel tavsiyeler hazırladık! Hayat çok kısa, kendinizi mesut etmek için şimdi harekete geçin, hayat kalitenizi artırın! Hemen başlayalım ve mesut olmak tavsiyeleri uygulayalım.

  Stresin sebeplerini keşfedelim!

  Mutsuzluğun esas sebeplerinden biri, aklımızın bir köşesinde çalkalanıp duran yapılması gereken işlerimizdir. Öncelikle derin bir soluk alalım. Defterimizde pak bir sayfa açıp, bizi meşgul edip strese sokan işlerimizi yazalım. Bu sayede, aslında gözümüzde büyüttüğümüz birçok işin kolayca yapılabileceğini ayrım ederiz. Durumu netleştirdiğimizde çözüm yollarını bulabiliriz.

  Parça parça sorunları çözelim!

  Evin bir köşesinde yığılmış çamaşırlar, posta kutusunda okunmamış e-mailler, verilmesi gereken onlarca kilo olabilir… Bu sorunları çözmek, kesinlikle sizi mesut edecektir. Ama, hepsini bir anda yapmamız olası değildir. En güzel çözüm planı ise, parça parça çözmektir. Bir anda tüm çamaşırları ütüleyip kaldırmayı düşünmeyin. “Bugün sadece 5 gömlek ütüleyeceğim“ deyip işe girişelim. 5 gömleği ütüleyince işi bitirelim ve ertesi gün aynı şekilde devam edin. Parçalara bölüp yönetmek, her sorunda işe yarar.

  Lütfen her gün su içelim!

  Aslında birçoğumuz yeteri kadar su içmediğimiz için kendimizi yorgun ve mutsuz hissediyoruz. Görüyor musunuz, aslında sorunun çözümü ne kadar basit? Saat başı bir bardak su içerek enerji seviyemizi artırabilir hatta metabolizma hızımızı yükseltip selülit veya çok kilolardan kurtulabiliriz. Kendimizi mutlu etmek için bir fırsat daha ortaya çıkıyor: Cici bir sürahi ve bardak alalım. Bu sayede hevesimiz artar, daha çok su içebiliriz.

  Her gün 10 dakika yürüyelim!

  Bizim sık sık yaptığımız ve gerçekten mesut olmak için işe yarayan bir tavsiyemiz var: Her gün 10 dakika teşekkür yürüyüşü yapmak! Sadece on dakika, hayatımızı değiştirmeye ve mutlu olmaya yardım edebilir. Dışarı çıkıyoruz, 10 dakika boyunca hayatta sahip olduğumuz her şey için dizi dizi şükrediyoruz. Farkına varmadığımız birçok sevinç sebebi olduğunu görüyoruz. Yürüyebildiğimiz, sağlıklı olduğumuz, bizi seven insanlar olduğu için şükrediyoruz. Evet, şükrettikçe şükredecekler şeyler artıyor!

  Geçmişten kurtulmayı deneyelim!

  Maalesef, geçmişe çok takılıp kalıyoruz ve bu bizi mutsuz ediyoruz. Oysaki, geçmişten kurtulmayı denemek bile hayatta sevinç kapılarını bize açıyor. Geçmiş, gerçekten geçmişte kaldı. Onu değiştiremeyiz. Filmlerdeki gibi bir vakit makinesi yok, geçmişe mühadele edemeyiz. Lütfen, bunu kabul edelim. Geleceğimize umutla bakalım ve Eckhart Tolle’un dediği gibi “şimdinin gücü” ile kendimizi mesut edelim!

  Daha çok sevinç tavsiyemiz var!

  Mutlu olmak için tavsiyelerimiz bununla sınırlı değil, daha fazlası var! Yüksek Topuklar okuyucularına hususi sevinç yöntemlerini okumak için aşağıdaki görsele tıklayınız.

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Bensu Soral, Başak Parlak, Songül Öden ve Yağmur Tanrısevsin aynı mesajı verdi!
   Bensu Soral, Başak Parlak, Songül Öden ve Yağmur Tanrısevsin aynı mesajı verdi!
   Yağmur Tanrısevsin’in afili pozu! Yüsra Geyik’in kafa karıştıran sözü!
   Yağmur Tanrısevsin’in afili pozu! Yüsra Geyik’in kafa karıştıran sözü!
   Hande Doğandemir ve Hazal Subaşı’nın gülünce yüzünde güller açıyor!
   Hande Doğandemir ve Hazal Subaşı’nın gülünce yüzünde güller açıyor!
   Merve Boluğur ve Nilperi Şahinkaya’da etkileyici mini etek pozları!
   Merve Boluğur ve Nilperi Şahinkaya’da etkileyici mini etek pozları!
  • Comments are closed.