avatar

Erkekler seni terk ediyorsa bunu okumalısın!

26 Ağustos 2017
58 defa okundu
Yorum kapali
 • Erkekler seni terk ediyorsa bunu okumalısın!

  Terk edilmiş bir kadın anlatıyor: ilgili ve sevgi doluyum, her konuda sohbet edebilirim, uyumluyum, bakımlıyım ve güzelim ama tekrar de terk ediliyorum. Onun için her şeye yapmaya hazırım ama bunu anlamıyor. Her ilişkimde aynı sonu yaşıyorum; acep erkekler beni sebep terk ediyor? şayet siz de bu kadınla ortak özellikleriniz olduğunu görüyorsanız; “Yüksek Topuklar” ekibi olarak hazırladığımız hususi araştırma haberimiz size rehberlik edecektir.

  Bazı kadınlar, romantik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kendilerini feda ederek aşırı verici olurlar. Erkekler üzerinde müspet izlenim bırakmak, sevilmek, ilişkisini sürdürmek için her şeyi yapmaya razı tavır sergilerler. Bu durum, erkeklere itici gelmelerine ve terk edilmelerine sebep olur.

  Yakınlık kurmak, ilgili olmak ilişkiyi bitirebilir mi?

  Küçük kızlar babalarını memnun etmek için kendilerini feda ederek büyürler, genç kadınlar olduklarında ise münasebet yaşadıkları erkekleri iyi giyinerek, oturup kalkmasını bilerek, nakit kazanarak, arkadaşlarına iyi davranarak, onun istediği filmi izleyerek memnun etme gayretine girerler. Çünkü kadınlar, birliktelikleri erkeklerden daha fazla önemserler ve bu yüzden kendilerini yakınlık kurmak, fedakarlık yapmak zorunda hissederler.

  Bazı kadınlar yalnız kalma, sevilmeme korkusu yaşarlar ve bunun üstesinden gelmek için ilişkilerinde aşırı verici kadınlara dönüşürler. Sizin de yaşadığınız gibi aşırı fedakar olmak fazla sevilmenizi sağlamadığı gibi erkekler tarafından terk edilmenize ve o korktuğunuz yalnız başına kalmaya zemin hazırlar.

  Kadınlar sebep aşırı vericidir?

  Aşırı verici kadınların tipik bir özelliği de kendilerine güvensizlikleridir. Yetersiz olmaktan korkarlar. Bunun sebebi ise çocuklarından yetişkinliğe getirdikleri ve çözülmemiş sorunlarıdır. Çocukken gördükleri sevgi tutarsız veya hiç sevgi görmemişlerdir. Bu yüzden hayat boyu sevgi açlığı çekerler. Sevilmedikleri vakit duydukları acıyı devamlı bastırmak isterler. Çocukken ihmal edilmiş ve takdir görmemiş kadınlar, beraber oldukları erkeğe aşk yağdırarak geçmişteki derin üzüntülerini yok edecek doyurucu bir karşılık görmeyi umarlar. Yani siz de aşırı verici bir kadınsanız bunun sebebi çoğunlukla anne, babanızdan alamadığınız sevgidir.

  Sevgiye özlem kalmış aşırı verici kadınlar, karşısındaki erkekten sevgi alabilmek için kendilerini feda etmeleri gerektiğini düşünürler. Kendilerini oldukları şekilde sevilmeye layık görmezler, bu korkunun etkisiyle ancak aşırı verici olduklarında sevilebileceklerini düşünürler. Bu yüzden ilişkilerinde hep neşe, sürpriz, eğlence kaynağı olmak gibi aşırı yorucu sorumluluklar üstelenebilirler; üstelik kimsenin ondan böyle bir beklentisi yoktur.

  Peki, erkekler ne düşünüyor?

  Erkekler, kadınlar aşırı verici olduklarında minnettarlık duymazlar. Bu, onların ilişkiye daha fazla bağlanmasını sağlamaz ki devamlı terk edilen bir kadın olarak siz de aşırı vermenin işe yaramadığını iyi biliyorsunuz.

  Erkekler, bir kadına ilgilerini sürdürebilmeleri için ona sevgi verme gereğini duyarlar. şayet her şeyi kadın verirse, erkeğe verecek pek bir şey kalmaz. Bu vaziyet erkekte romantik bir boşluk yaratır ve yakın olma arzusunu yok eder. Erkeğin huzursuz olduğunu gören kadın endişelenir ve bu durumun kendi hatası olduğunu düşünür. Aslında bu noktada daha az verici olarak erkeğin ilgisini çekebilecekken tam tersini yapar ve daha fazla vererek erkeği kendisinden uzaklaştırır. Sonuç? Terk edilerek biten bir münasebet daha…

  Kadınlar gerçekten kuvvetli müdür?

  Erkeğin size nasıl davranacağını belirleyecek kadar güçlüsünüz. Biliyoruz, ilk duyduğunuzda imkansız ve abuk sabuk geliyor ama gerçek şu ki siz: istediklerinizi yapacak ve yaptıracak kadar güçlüsünüz. şayet davranışlarınızla bir erkeğin sizi istismar etmesini, terk etmesini sağlıyorsanız; size harika davranmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için karşı tarafın bazı özelliklerini iyi tanımalı ve oyunu kuralına göre oynamalısınız.

  Size keder gerçeği açıklayalım: erkekler, annelerinden hizmet görmeye, faydalanmaya, his sömürüsü yaparak isteklerini elde etmeye o kadar alışmışlardır ki siz de annesi gibi fedakar, verici davranırsanız size aşık olup isteklerinizi yerine getirmek şöyle dursun sizden nasıl faydalanacağına bakar. İnsanoğlu işte, doğasında nankörlük var.

  Yemeğini yapar, çamaşırlarını yıkar ütüler, pis çoraplarını sepete atar, arkadaşlarına kral gibi davranır, maç izleme gecelerinde patates-bira servisi yapar, ailesine muhteşem alaka gösterir, sizi her aradığında buluşma için müsait olur koşa koşa giderseniz o adam sizi sağılacak bir koyun gibi görür.

  En kendini geliştirmiş, en eğitimli erkek bile bir zamanlar annesinin aslan parçası olduğu için ve ihtiyaçlarının her şartta karşılanması gerektiğine inandığı için sizde bu potansiyeli gördüğünde kullanmaktan çekinmeyecektir. Mesele sadece ev işlerini yapmak da değildir: her vakit bakımlı olursanız, devamlı hediyeler alırsanız, her sevişme isteğine fazla ateşli şekilde cevap verirseniz, gideceği yere kadar arabayla bırakırsanız, grip olduğunda bile eve onkoloji servisi kuracak kadar hususi bakım yaparsanız o adam sizin için kılını kıpırdatmaz, bir süre ihtiyaçlarını karşılatır sonra da terk edip gider.

  Erkeklerden keder bir itiraf

  32 yaşında, aka şehirde büyümüş, üniversite mezunu bir erkek şöyle diyor: üzgünüm ama biz şöyle düşünüyoruz: şayet bir inek bedavaya süt veriyorsa, ineği almayız! Acep siz de karşılığını almadan belki sadece küçük bir trip atarak devamlı verdiğiniz için terk ediliyor olabilir misiniz?

  Erkeğin ilgisi nasıl çekilir?

  Erkekler, karşılık beklemeden veren kadınlardan rahatsız olur, onlardan sıkılır, onları takdir etmez, hatta onlara saygı bile duymaz. Erkek aşka katılabilmek için kadına saygı duymak ve sevmek gereğini hisseder. Kadına bir şey veremez ve aşka katılamazsa aralarındaki ara yavaş yavaş artar. Aşırı vermenin değişmez sonuçları vardır: alaka ve saygıyı azaltır, yakınlığın anlamını bozar. Bazı durumlarda erkeğin kadını istismar ettiği bile görülür.

  Kendinizi nasıl iyileştireceksiniz?

  Bir süre ilişkisiz veya erkeksiz kalmak önemlidir. Onunla beraber değilken neler hissettiğine bakarak anlamaya çalışın. İlk duygular, çocukluğunuzdaki duygulara benzeyecektir. Yalnızlık ve korku hissedeceksiniz ama bu zamanla geçecek ve bunu başardığınız için kendinizi daha iyi, daha kuvvetli ve daha yeterli hissedeceksiniz. Kendinizden kuşku duymamayı, yetenekli ve yeterli bir kadın olduğunuzu keşfedeceksiniz.

  Kendinizi kurban etmekten vazgeçin, siz değerlisiniz. Sizden istenen her şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Hayır demek, reddetmek ve kendinizi düşünme hakkınız var. Ve siz bir erkekten saygı duymak istiyorsanız, evvel kendinize saygı göstermelisiniz. Kendinizi feda etmek, aşırı verici olmak kendinize saygı ve sevginizin olmadığını kanıtlıyor; lütfen bunu değiştirin. Kendinizle müspet romantik bağlar kurun, ne kadar sevilebilir olduğunuzu ayrım edin.

  Biz “Yüksek Topuklar” kadınları olarak sizin için hususi haberler hazırlarken kendimizi keşfediyoruz, bizim de kendimizi geliştirmediğimiz zamanlarda verici kadınlar olduğumuzu ayrım ediyoruz ama okudukça, kendimizi tanıdıkça saygı ve sevgimizi artırıyor ve kendimizle aşk yaşıyoruz. Sizin için harika bireysel gelişim yazıları hazırladık. Okumak için buraya tıklayın

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Mutlu kadınların 8 sırrını açıklıyoruz!
   Mutlu kadınların 8 sırrını açıklıyoruz!
   İlişkiyi canlandırmak için neler yapılmalı?
   İlişkiyi canlandırmak için neler yapılmalı?
   Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 6 neden
   Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 6 neden
   Yalnızken mutlu olmanın yolları
   Yalnızken mutlu olmanın yolları
  • Comments are closed.