avatar

Sivilce izlerini geçiren 5 doğal yöntem

21 Ocak 2018
29 defa okundu
Yorum kapali
 • Sivilce izlerini geçiren 5 doğal yöntem

  Sivilce izlerini geçiren 5 tabii yöntem1 gün önce

  Genellikle ergenlik döneminde başlayan sivilce problemleri devre devre kendini göstermeye devam eder. Sivilceler, tedavi edilmediği veya elle müdahale edildiği takdirde izler bırakabilirler. Peki, sivilce izleri nasıl geçer? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere, sivilce izlerini geçiren tabii yöntemler sunuyoruz.

  Şeyma Subaşı’nın eski hallerini gördünüz mü? TIKLAYIN!Sivilce izleri nasıl geçer?

  Sivilceler, hormonal dengesizlikler, sağlıksız beslenme gibi etkenler yüzünden ortaya çıkar. Özellikle yağlı ciltler sivilce problemiyle daha sık karşılaşır. Bunu önlemek için bazı konularda daha dikkatli olmak gerekir:

  • Cildi pak tutmak
  • Doğru ten bakım ürünleri kullanmak
  • Bol su içmek
  • Sağlıklı beslenmek, sivilce oluşumunu önlemek için dikkat etmeniz gereken konulardır.

  Sivilceleri ellemek, daha tamamen ortaya çıkmadan sıkmak sivilcelerin iz bırakmasına sebep olur. Bazı sivilceler bunları yapmamış olsanız bile iz bırakabilir. Bu izlerden kurtulmak için tabii yollara başvurabilirsiniz. Evde kolayca yapabileceğiniz maskelerle sivilce izlerinden kurtulmak mümkün!

  Elma sirkesi ile sivilce izlerine son!

  1 aş kaşığı elma sirkesi ve 1 aş kaşığı suyu karıştırın. Pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Akşam yatmadan evvel uygularsanız, cildinizde daha uzun süre tutarak etkisini artırabilirsiniz. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkayın ve nemlendirin.

  Karbonat maskesi

  1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 aş kaşığı suyu karıştırın. Macun kıvamına geldikten sonra sivilce izlerinizin olduğu bölgeye uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Karbonatı aktif sivilcelerin üzerine uygulamamaya dikkat edin. Sivilcelerin artmasına sebep olabilir.

  C vitamini ile cildinizi yenileyin!

  Portakal, limon gibi C vitamini içeren besinler kolajen üretimini artırarak cildinizi yeniler. Ayrıca renk açıcı özelliğe sahiptirler. Pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirin.

  Yoğurt maskesi

  Yoğurt, içeriğindeki laktik asit sayesinde cildi beyazlatır. Aynı zamanda sivilcelerin cilde verdiği zararı azaltır. Yoğurdu doğrudan yüzünüze uygulayabilirsiniz. Daha yoğun kıvamlı bir maske elde etmek istiyorsanız, toz haline gelmiş yulaf ezmesiyle yoğurdu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda, sivilce izlerinin azaldığını göreceksiniz.

  Salatalık maskesi

  Salatalık yatıştırıcı özelliği sayesinde, sivilcenin cilde verdiği zararı azaltır. Kızarıklıkları geçirir. Salatalığı rendeleyerek veya dilimleyerek sivilce izlerinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi her gün düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

  Sivilce izlerini geçiren maskelerin yanı dizi cildi pak tutmak, makyajla uyumamak ve dengeli beslenmek fazla önemlidir. Ayrıca, güneşe çıkmadan evvel yüzünüze mutlaka yüksek koruma faktörlü bir krem uygulamalısınız. Cildinizdeki sivilce izleri ve lekeler ağırbaşlı boyutlara ulaşırsa bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederiz.

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?
   Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?
   Çayın cilde faydası var mı? Çay maskesi nasıl yapılır?
   Çayın cilde faydası var mı? Çay maskesi nasıl yapılır?
   Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?
   Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?
   Güzellik uykusu gerçek midir?
   Güzellik uykusu gerçek midir?
  • Comments are closed.