avatar

Parfüm kullanmanın incelikleri

18 Ağustos 2016
189 defa okundu
Yorum kapali
 • Parfüm kullanmanın incelikleri

  Parfüm kullanmanın incelikleri

  Kokunuz, imzanız gibidir; sizinle hatırlanır! İnsanlar üzerinde kalıcı ve etkileyici iz bırakmanıza yardım eder. Peki, parfümü doğru kullandığınızdan emin misiniz? Parfüm kullanmanın incelikleri nelerdir, parfüm buzdolabında saklanır mı ve kalıcılığına artırmak için ne yapılması gerekir gibi soruların cevaplarını özel haberimizden bulabilirsiniz!

  Parfüm nedir?

  Parfüm Latince “perfumum” kelimesinden gelir ve “duman içinden” anlamındadır. Bilinen anlamı ise; kokuyu koruyan sabitleyicilerin eklendiği baharatlar, çiçekler, otlar, meyveler ve odunlardan elde edilen esans yağlarından oluşan karışımların eklenmesiyle elde edilen güzel kokulu sıvılardır.

  Temiz tene uygulayın!

  Parfüm kullanmanın ilk şartı temiz bir tene uygulamaktır. Özellikle banyodan sonra sürülen parfümün kalıcılığı daha yüksektir çünkü ciltteki gözenekler banyodan sonra açılır ve kokuyu daha iyi emerler. Ayrıca banyo esnasında parfümün yan ürünlerini kullanmak, kokunun kalıcılığını arttıracaktır.

  Parfümü nereye sıkılmalı?

  Parfümü bedeninizde nabzın attığı bölgelere sıkarsanız, kalıcılığını arttırırsınız.Bilekler, boyun, göğüslerin arası, kulak arkası ve diz arakları daha sıcak ve nemli bölgelerdir. Buralara sıkılan koku daha iyi yayılır.

  Cilt tipine parfüm seçin!

  Cilt tipinizle parfümünüzün kalıcılığı birbiriyle ilgilidir. Yağlı ciltler parfümü daha uzun süre saklarlar. Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz, parfümü biraz daha fazla sürmeniz gerekebilir.

  En doğru kokuyu bulun!

  Başkalarında çok beğendiğiniz bir parfümün, sizin üzerinizde de güzel duracağını garanti edemezsiniz çünkü parfüm, cilt kokusuyla birleşerek kendini gösterir. Kendi teninizde denemeden parfüm seçmek bazen hayal kırıklığı yaratabilir.

  Doğru parfüm nasıl seçilir?

  Bileğinizi iç tarafına bir parça sıkın ve üstünden 10 dakika geçmesini bekleyin. Bu sürede alkol buharlaşır ve vücudun kimyasıyla uyumu tamamlanarak gerçek etkisi ortaya çıkar. En fazla 3 kokuya bakın. Daha fazlası koku duyunuzun geçici süreyle etkisizleşmesine sebep olur.

  Parfüm nerede saklanır?

  Parfümlerinizi karanlık, kapalı ve serin ortamlarda saklamanız sizin için en iyisidir. Kapağı kapalı olarak buzdolabında saklayabiliyorsanız, parfümünüzü uzun süre kullanabilirsiniz.

  Parfüm kullanmanın inceliklerini öğrendiniz, hemen güzel bir parfüm seçebilirsiniz.

  Şimdi en güzel parfümleri indirimli satın alabilirsiniz! Hemen aşağıdaki görsele tıklayın ve The Body Shop’dan indirimli ve keyifli alışverişe başlayın!

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?
  Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?
  Çayın cilde faydası var mı? Çay maskesi nasıl yapılır?
  Çayın cilde faydası var mı? Çay maskesi nasıl yapılır?
  Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?
  Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?
  Güzellik uykusu gerçek midir?
  Güzellik uykusu gerçek midir?
 • Comments are closed.