avatar

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

21 Ocak 2018
27 defa okundu
Yorum kapali
 • Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

  Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler2 gün önce

  Parfüm, stilinizi tamamlamanıza muavin olur ve etrafa hoş kokular saçmanızı sağlar. Ancak parfüm kullanırken yapılan hatalar, parfümün etkisini azaltabilir. şayet severek kullandığınız parfümün kokusunun derhal uçup gitmesinden şikayetçiyseniz bu haberimiz tam size göre! “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri listeledik.

  Şeyma Subaşı’nın eski hallerini gördünüz mü? TIKLAYIN!

  Bileklerinizi ovuşturmayın!

  Parfümü sıktıktan sonra bileklerinizi birbirine ovuşturmak genelde çoğu kişinin yaptığı bir hatadır. Bilekleri ovuştururken sürtünmenin etkisiyle ten ısınır. Bunun sonucunda ortaya çıkan tabii enzimler parfümün kokusunu değiştirir. Parfümün olduğu gibi kokması için bir defa sıkın ve teninize işlemesini bekleyin.

  Parfümü doğru yerlere sıkın!

  Parfümün daha kalıcı olması ve uzun süre kokması için doğru yere sıkmak çok önemlidir. Nabzın attığı yerler parfümün kalıcılığını artırır. Bilekler, boyun, göğüs arası, kulak arkası ve diz araları parfüm için müsait yerlerdir. Parfümünüzü bu yerlere sıkarsanız daha iyi yayılır ve teninizde daha uzun süre kalır.

  Parfümü pak tene uygulayın!

  Parfümünüz güzel kokmasını istiyorsanız kullandığınız bölgenin pak olması gerekir. Pak bir ten güzel kokmak için en mühim etkendir. Özellikle banyodan sonra kullanılan parfümün kalıcılığı daha çok olur. Ciltteki gözenekler banyodan sonra açılır ve kokuyu daha iyi emer.

  Parfümü saçınıza sıkmayı unutmayın!

  Parfümünüzün uzun süre kokmasını istiyorsanız saçınıza veya fular gibi aksesuarlarınıza sıkın. Böylece, havayla temas ettikçe etrafa daha çok ıtır yayarsınız. Mesela teninize sıktığınız bölgelerin de havayla temas eden bölgeler olmasına dikkat edin.

  Parfümü doğru yerde saklayın!

  Çevresel faktörler, parfümleri menfi etkileyebilir. çok soğuk veya çok sıcak bir ortamda parfüm etkisini yitirebilir. Parfümünüzün ömrünün daha uzun olmasını istiyorsanız banyoda muhafaza etmek yerine, kendi kutusunda oda sıcaklığında saklayın.

  Parfümü ten tipinize göre seçin!

  Doğru parfüm seçmek için ten tipine dikkat etmek gerekir. Ten tipine müsait parfümlerin kalıcılığı daha çok olur. Kuru ciltlerde parfümlerin kalıcılığı daha az olduğundan kuru cilde sahip kişiler daha yoğun kokular tercih edebilirler veya daha çok sürebilirler. Kuru cilde sahipseniz parfümünüzün kendi nemlendiricisini veya kokusuz bir nemlendirici tercih ederek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

  Büyük boy parfümler tercih etmeyin!

  Parfüm uzun süre beklerse kokunun içindeki moleküller parçalanmaya başlar ve parfümün kokusu değişir. Ayrıca dayanıklılığı azalır. Standart bir parfümün raf ömrünün 3 ay olduğunu söyleyen uzmanlar, şayet çok çok parfüm sıkmıyorsanız ufak şişe tercih etmenizi tavsiye ediyor.

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece, hastalığıyla ilgili son durumunu sosyal medyadan paylaştı
   Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece, hastalığıyla ilgili son durumunu sosyal medyadan paylaştı
   Arıza’nın Halide’si Ayça Ayşin Turan kaç yaşına girdi, biliyor musunuz?
   Arıza’nın Halide’si Ayça Ayşin Turan kaç yaşına girdi, biliyor musunuz?
   Güzelliğin zirvesi bu! Dilan Çiçek Deniz, Burcu Kıratlı ve Merve Oflaz yine olay!
   Güzelliğin zirvesi bu! Dilan Çiçek Deniz, Burcu Kıratlı ve Merve Oflaz yine olay!
   Burçin Terzioğlu beyazlar içinde adeta melek gibiydi!
   Burçin Terzioğlu beyazlar içinde adeta melek gibiydi!
  • Comments are closed.