avatar

‘Long Hair Fue’ sistemi ile saç ekimi

2 Şubat 2018
26 defa okundu
Yorum kapali
 • ‘Long Hair Fue’ sistemi ile saç ekimi

  Long Hair Fue yöntemiyle saçlar artık tıraş edilmeden uzun haliyle çıkarılıp, ekilebiliyor. Saç ekim uzmanı Dr. Koray Erdoğan, Long Hair Fue sisteminin avantajlarını anlattı…

  “Saç ekimi” denince herkesin gözünün önünde canlanan tamamen kazınmış, sanki iğne delikleriyle kaplıymış gibi görünen başlar tarihe karışmak üzere.  Çare yeni bir yöntem: Long Hair Fue… Yani saç köklerinin tek tek çıkarılarak saçsız bölgeye tabii saç çıkış yönü dikkate alınarak yerleştirilmesinden oluşan FUE yöntemi ile uzun saç ekimi. Saç ekiminde dünyada kullanılan son yöntemi, FUE’de manuel ardışık tekniği de geliştiren ASMED Özel Tıp Merkezi’nin medikal direktörü Dr. Koray Erdoğan, bu yöntemi şöyle anlatıyor: “’Long Hair Fue’de ne ön ne de art taraftaki saçları tıraş etmiyoruz. Donör saha olarak kullanılan başın arkasındaki saçları kısaltmadan, uzun olarak alıyor, seyrelmeye başlamış ya da açılmış ön, yan ve tepe bölgelerine ekiyoruz. Diğer ekim yöntemleriyle karşılaştırdığımızda, Long Hair Fue yönteminde,  operasyon süresi ve saç ekimi süreci değişmiyor.”

  HEM DOKTORU HEM HASTAYI TATMİN EDEN SİSTEM

  Dr. Koray Erdoğan (ASMED)

  Dr. Erdoğan, bu yöntemle ameliyat olan hastalarının, operasyonun derhal ardından sonucu görebildiklerini belirterek, bu durumun hem hekim hem de hastaları fazla tatmin ettiğini söylüyor. Normal saç ekimi prosedüründen daha fazla komplikasyonun yaşanmadığına da dikkat çeken Koray Erdoğan şöyle konuşuyor: “Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Uzun saçlarla çalışmak epey hassasiyet gerektiriyor. Biz bütün saç ekim operasyonlarımızda olduğu gibi uzun saç ekimlerimizde de manuel yani elle çıkartıp ekim yapıyoruz. Bu yalnız Türkiye’de değil, bütün dünyada da fazla yeni olan ve benim geliştirdiğim bir teknik. Manuel çalışmanın avantajı şu; saç kökü çıkarılan bölgenin ve çıkartılan saç köklerinin korunması kontrolümüz altında oluyor. Sonuçta manuel ekim yapılması, saça ve kafa derisine gereken hassasiyeti göstermek açısından fazla aka bir artı sağlıyor.”

  İŞADAMLARI VE SANATÇILARIN TERCİHİ

  Dr. Erdoğan, bu yöntemi bilhassa ajandası yoğun iş adamlarının ve sık sık sahne performansı sunan sanatçıların, tiyatrocu ve şarkıcıların tercih ettiklerini de sözlerine ekliyor. Bu arada Dr. Koray Erdoğan, Long Hair FUE ameliyatlarını kendi geliştirdiği hususi ameliyat aletleriyle yapıyor. Saç çıkarma aşamasında kullanılan ve ucu Dr. Koray Erdoğan tarafından tasarlanan alet, başın tamamen tıraş edildiği ameliyat yönteminin ulaştığı başarıyı ve konforu sağlıyor.

  SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN TERE İÇECEĞİ

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kaşıntı, böbrek hastalığının sinyali olabilir!
  Kaşıntı, böbrek hastalığının sinyali olabilir!
  “Mide botoksuna FDA ve EMA onay vermedi”
  “Mide botoksuna FDA ve EMA onay vermedi”
  “Hepatit B’yi engelleyebiliyoruz”
  “Hepatit B’yi engelleyebiliyoruz”
  Büyük meme kamburluk nedeni!
  Büyük meme kamburluk nedeni!
 • Comments are closed.