avatar

Keçiboynuzu özünün 15 mucize faydası

20 Eylül 2016
195 defa okundu
Yorum kapali
 • Keçiboynuzu özünün 15 mucize faydası

  Sağlık elden gitmeden kıymetini bilmek gerekiyor. Çok şanslıyız ki, keçiboynuzu özü faydaları sayesinde vücudumuzu ve sağlığımızı hastalıklardan koruyabiliyoruz. Her gün bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü içerek, mucize değişimler yaratabiliyoruz. En iyi arkadaşınız ‘Moda Aracı’ olarak, keçiboynuzu neye iyi gelir, nasıl kullanılır, keçiboynuzu özü faydaları nelerdir gibi en çok merak edilen sorulara uzman cevapları sunuyoruz.

  Tatlı isteğini keser

  Kilo almanın en önemli sebeplerinden biri, tatlı yemektir. Her gün keçiboynuzu özü içmek, tatlı isteğini azaltır ve kilo vermeye yardımcı olur.

  Sigara zararlarını azaltır

  Sigaranın vücuda verdiği zararı azaltan keçiboynuzu özü, aynı zamanda güçlü bir balgam söktürücüdür. Sigara içme isteğini azaltır.

  Tok tutup zayıflatır

  İçeriğinde diyet lifi ve protein bulunduran keçiboynuzu özü, tokluk verip zayıflamaya yardımcı olur.

  Saç dökülmesini önler

  Saç sağlığı için gerekli protein, B vitaminleri, kalsiyum ve demir içeren keçiboynuzu özü, saç dökülmesini önler ve hızlı saç uzatmaya yardımcı olur.

  Kemik erimesine iyi gelir

  Menopoz döneminde kadınları bekleyen en büyük tehlikelerden biri kemik erimesidir. Şimdiden, günde bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü içerek kemik ve diş sağlığını güçlendirebilirsiniz.

  Yorgunluk ve halsizliği giderir

  Sabahları yorgun uyanıyorsanız veya kendinizi halsiz hissediyorsanız, keçiboynuzu özü içerek doğal çözüm bulabilirsiniz.

  Hamileliği kolaylaştırır

  Hamile kalmayı kolaylaştıran yiyeceklerden biri keçiboynuzu özüdür. Kadınlarda doğurğanlğı artırır ve sağlıklı hamilelik geçirmeye yardımcı olur.

  Sperm sayısını artırır

  Erkeklerde cinsel gücü ve sperm sayısını artırmak için keçiboynuzu özü içmek faydalıdır. Sperm kalitesini yükseltir.

  Kansızlığa iyi gelir

  Demir eksikliğine bağlı kansızlığın tedavisinde keçiboynuzu özü, doğal bir çözümdür. Kan değerlerini yükseltir, demir takviyesi yapar.

  Doğal kalsiyum içerir

  Doğal kalsiyum içeren keçiboynuzu özü, yağ yakım metabolizmasını çalıştırmaya yardım eder. Dişleri ve kemikleri güçlendirir.

  Astım ve bronşite iyi gelir

  Akciğer sağlığını koruyan keçiboynuzu özü, astım ve bronşite iyi gelir. Bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü ekleyip içerseniz öksürüğü keser.

  Zihinsel gelişimi destekler

  Hafızayı, zihinsel gelişimi ve beyin sistemini güçlendiren keçiboynuzu özü, çocuklar için de çok faydalıdır. Ailede herkes keçiboynuzu özü içebilir.

  Bağışıklık sistemini güçlendirir

  Hastalıkların en önemli sebeplerinden biri, bağışıklık sisteminin zayıflamasıdır. Gribe iyi gelen keçiboynuzu özü, bağışıklık sistemini güçlendirir.

  Cinsel gücü artırır

  Kadınlarda ve erkeklerde cinsel gücü artırmaya yardımcı olur. Daha iyi performans almanızı sağlar.

  Keçiboynuzu özü nasıl kullanılır?

  En ideali, her sabah aç karna 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü içmektir. Ancak isterseniz yoğurda, süte, ılık suya ekleyip tüketebilirsiniz. Tatlılarda şeker yerine kullanabilirsiniz.

  Keçiboynuzu özü içeriği nedir?

  Keçiboynuzu özü faydalı mineraller ve vitaminler içerir. Aşağıda, içeriğindeki özleri listeliyoruz:

  Kalsiyum Demir Potasyum Magnezyum Fosfor Çinko Sodyum Protein Diyet lifi C, A, E, B, D, B2, B3 vitaminleri Keçiboynuzu özü neye iyi gelir?

  Ana başlıklar halinde keçiboynuzu özü faydalarını aşağıda listleliyoruz:

  Astım ve bronşite iyi gelir. Doğal ağrı kesicidir. Gribin iyileşmesini sağlar. Karaciğeri temizler. Hamile kalmayı kolaylaştırır. Diş ve diş etlerini korur. Akciğeri temizler. Kemik erimesini önler. Vücuttan toksin atar. Cinsel gücü artırır. Kansere karşı koruyucudur. Saç dökülmesine iyi gelir.

  Keçiboynuzu özü faydaları nelerdir, öğrendiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kaşıntı, böbrek hastalığının sinyali olabilir!
  Kaşıntı, böbrek hastalığının sinyali olabilir!
  “Mide botoksuna FDA ve EMA onay vermedi”
  “Mide botoksuna FDA ve EMA onay vermedi”
  “Hepatit B’yi engelleyebiliyoruz”
  “Hepatit B’yi engelleyebiliyoruz”
  Büyük meme kamburluk nedeni!
  Büyük meme kamburluk nedeni!
 • Comments are closed.