avatar

Hindistan cevizi yağlı kahve zayıflatıyor!

24 Ağustos 2016
321 defa okundu
Yorum kapali
 • Hindistan cevizi yağlı kahve zayıflatıyor!

  Kahvenizi sütlü veya sade mi içersiniz? Artık fikriniz değişebilir, çünkü kahveye yağ eklerseniz mucizevi faydalar sağlıyor! Son zamanların popüler besinlerinden biri olan Hindistan cevizi yağının, kilo vermekten kabızlık gidermeye, metabolizma ve yağ yakımını hızlandırmaya kadar yararları var.

  Öncelikle, kahveye eklenen Hindistan cevizi yağının mucizesinden bahsedelim. Profesyonel sporcu Dave Asprey’in yazdığı Bulletproof Diet kitabında günde bir fincan Hindistan cevizi yağı eklenmiş kahvenin yağ yakımını artırdığı anlatılıyor. Kilo vermek veya kuvvetini artırmak isteyenlerin uygulamaya başladığı bu tarifle, metabolizma hızlarının yükseldiği araştırmalarla kanıtlanıyor.

  Amerika’da yapılan bir araştırmada, günde 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ilaveli kahvenin yağ yakımını %10 oranında artırdığı ve her gün 200 kalori daha fazla yakmaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Elbette, bu etkinin bilimsel bir açıklaması var: Hindistan cevizi yağında orta zincirli yağ asitleri vardır. Bu sayede metabolizma hızını yükseltir, tokluk süresini uzatır, az yiyerek doymayı sağlar.

  Yağlı kahve tarifi nasıl yapılır?

  Kahveyi yapmak ise oldukça kolay: Bir büyük fincan kahveye, 2 tatlı kaşığı organik Hindistan cevizi yağı ekleyin, iyice karıştırın. Yanında büyük bir bardak suyla birlikte için. Spor ve temiz beslenme eşliğinde kullanılan bu yağ yakıcı kahveyi kullananların daha enerjik, daha tok ve daha kolay kilo verildiği görülmüştür.

  Bu kahve aynı zamanda kabızlık gidermeye yardımcı oluyor. Çünkü faydalı yağlar bağırsakların iç yüzeyini temizlemeye ve hareketlerin hızlanmasına yardım ediyor.

  Kilo vermek isteyenler, emziren anneler Hindistan cevizi yağlı kahveyi günde 1 fincan içebilir. Hamilelerinse doktora danışması gerekir.

  Hindistan cevizi yağının zayıflamaya faydaları: Sindirimi hızlandırıp kabızlığı giderir. Tokluk verip kalori alımını azaltır. Diyette baş ağrısı, yorgunluğu önler. Yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandırır. Kahvenin zayıflamaya faydaları: Kahvenin içindeki kafein kan dolaşımını hızlandırır. Dinçlik verir, enerjiyi artırır. Metabolizma hızını yükseltir. Tokluk verip aşırı iştahı kapatır. Hindistan cevizi yağı nereden alınır?

  Organik Hindistan cevizi yağını, arkadaşım Duygu Öner’in kurucusu olduğu “Ekohane” sitesinden sipariş verebilirsiniz. Tamamen güvenilir bu siteden alacağınız tüm ürünler organik sertifikalıdır.

  Yağlı kahve tarifini ayrıca aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Tereyağı kullanılmış ama sadece Hindistan cevizi yeterli olacaktır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece, hastalığıyla ilgili son durumunu sosyal medyadan paylaştı
  Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece, hastalığıyla ilgili son durumunu sosyal medyadan paylaştı
  Arıza’nın Halide’si Ayça Ayşin Turan kaç yaşına girdi, biliyor musunuz?
  Arıza’nın Halide’si Ayça Ayşin Turan kaç yaşına girdi, biliyor musunuz?
  Güzelliğin zirvesi bu! Dilan Çiçek Deniz, Burcu Kıratlı ve Merve Oflaz yine olay!
  Güzelliğin zirvesi bu! Dilan Çiçek Deniz, Burcu Kıratlı ve Merve Oflaz yine olay!
  Burçin Terzioğlu beyazlar içinde adeta melek gibiydi!
  Burçin Terzioğlu beyazlar içinde adeta melek gibiydi!
 • Comments are closed.