avatar

Hindistan cevizi yağı saç çıkarır mı?

4 Ocak 2017
160 defa okundu
Yorum kapali
 • Hindistan cevizi yağı saç çıkarır mı?

  Son günlerde saçlarımla aşk yaşıyorum! Çünkü, harika bir bakım yöntemi keşfettim. Haftada sadece bir kez yapıyorum, yeni saçlarımın çıkmasına yardımcı olurken parlak ve güçlü olmasını sağlıyor. Bunu nasıl mı yapıyorum? Hindistan cevizi yağı ile! Şimdi sizinle, gerçekten çok memnun kaldığım Hindistan cevizi yağı ile saç bakım maskemi paylaşacağım.

  Hindistan cevizi yağı, normalde katı formda satılıyor; ancak vücut ısısıyla birlikte eriyip zeytinyağı gibi sıvı oluyor. Haftada bir kez, orta uzunluktaki saçlarım için Hindistan cevizi yağı ile saç bakım maskesi yapıyorum. Kullanımı gerçekten çok kolay, sadece birkaç püf noktasına dikkat etmek gerekiyor.

  1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını elime alıp ovuşturuyorum. Bu sayede yağ eriyor, saçlara kolayca sürülebilir hale geliyor. Hindistan cevizi yağı organik olduğu için hiç korkmadan saç diplerimden uçlarına kadar sürüyorum. Geniş dişli bir tarakla tarıyorum ve böylece her noktaya eşit derecede dağılmış oluyor. Saçlarımı streç filmle sarıyorum veya bir bone takıyorum. Yaklaşık bir saat boyunca saçımda bekletiyorum.

  İşte şimdi temizleme aşamasına geldim ki bence en önemli püf noktası bu: Saçlarımı yıkayacağım zaman, kesinlikle ıslatmıyorum. Avuç içime biraz şampuan ve sıcak su alıp seyreltiyorum. Sonra saçlarıma sürüyorum ve yaklaşık iki dakika bekletiyorum. Bu şekilde, Hindistan cevizi yağı saçtan kolayca temizleniyor. Saçlarımı duruluyorum ve bir kere daha şampuanlama yapıp duruluyorum.

  Gerçekten, daha ilk kullanımda bile saçlarım parlamaya başladı ve mis gibi kokuyordu. Düzenli kullanmaya devam ettikçe tepe ve alın bölgesinde küçük küçük saçların çıktığını gördüm. Bu beni çok motive etti ve her hafta bir kez Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yapmayı alışkanlık haline getirdim.

  Saçlarıma dışarıdan bakım yaparken, içeriden de baktım. Yeni saç oluşumunu destekleyen, protein ve biotin içeren, saç dökülmesini önleyen besinler tükettim. Onlar neler mi?

  Yumurta Ceviz Yoğurt Badem Havuç Zeytinyağı Fındık Ispanak Balık Kuru fasulye Kabak çekirdeği Hindistan cevizi yağı nerede satılır?

  Hindistan cevizi yağı aktar ve güzellik ürünü satan mağazalarda var. Ben, arkadaşım Duygu Öner’in sahibi olduğu “Ekohane” sitesinden alıyorum. Güvenli bir şekilde siparişimi veriyorum, kısa sürede adresime teslim ediliyor. Hindistan cevizi yağı çok ekonomik; bir kavanozu yağı aylarca kullanıyorum. Bozulmasını önlemek içinse buzdolabında tutuyorum. Bu harika yöntemi, size tavsiye ediyorum. Umarım kullanır ve benim gibi memnun kalırsınız.

  Hindistan cevizi yağı saç çıkartır mı artık biliyorsunuz, şimdi uygulama zamanı!

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece, hastalığıyla ilgili son durumunu sosyal medyadan paylaştı
  Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece, hastalığıyla ilgili son durumunu sosyal medyadan paylaştı
  Arıza’nın Halide’si Ayça Ayşin Turan kaç yaşına girdi, biliyor musunuz?
  Arıza’nın Halide’si Ayça Ayşin Turan kaç yaşına girdi, biliyor musunuz?
  Güzelliğin zirvesi bu! Dilan Çiçek Deniz, Burcu Kıratlı ve Merve Oflaz yine olay!
  Güzelliğin zirvesi bu! Dilan Çiçek Deniz, Burcu Kıratlı ve Merve Oflaz yine olay!
  Burçin Terzioğlu beyazlar içinde adeta melek gibiydi!
  Burçin Terzioğlu beyazlar içinde adeta melek gibiydi!
 • Comments are closed.