avatar

Gelin makyajı nasıl yapılır? Öğrenin!

6 Haziran 2016
176 defa okundu
Yorum kapali
 • Gelin makyajı nasıl yapılır? Öğrenin!

  Gelin makyajı nasıl yapılır?

  Gelin makyajının kusursuz olması gerekir, çünkü düğün fotoğraflarında hatıra kalacaktır. Düğün günü kötü sürprizlerle karşılamamak için şimdiden gelin makyajının püf noktalarını öğrenmenizde fayda var. Ayrıca, size ilham vermesi için en güzel gelin makyajı örneklerini paylaşıyoruz.

  Düğünden önce cilt bakımı yapılmalıdır

  Yine önceden cilt bakımı yapılarak yüzün mükemmel şekilde hazırlanması gerekir. Bu işlemler düğün günü yapılırsa ciltte oluşabilecek kızarıklar ve alerjik reaksiyonların kapanması zordur. Bu yüzden bütün bakım işlemleri bir veya iki gün önce halledilmelidir.

  Gelin makyajı dayanıklı olmalıdır

  Genç kızların hayalini süsleyen düğün gününde, tüm hazırlıkların kusursuz olması istenir. Gelin makyajı da bunun bir parçasıdır. Heyecanla geçirilen bu saatlerde, makyajın, öpüşmelere, gözyaşına, koşuşturmaya ve terlemeye dayanıklı olması gerekir.

  Gelin makyajı provası yapılmalıdır

  Gelin makyajının hazırlığına birkaç gün önceden başlamakta yarar vardır. Öncelikle kaşlar alınmalı, yüzde bulunan tüyler daha önceden temizlenmelidir.

  Suya dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır

  Gelin makyajında kullanılacak malzemeler mümkün olduğunca suya dayanıklı ve kalıcı ürünler arasından seçilmelidir. Gelin makyajında hafif ve doğal renkler kullanılması, gelinliğin ve onun simgelediklerine uyum sağlayacaktır.

  Dinlenmiş bir görünüm yaratılmalıdır

  Düğün günü yüze yağsız bir nemlendirici sürülür. Gelinlerin çoğu heyecandan az uyur, bu yüzden göz altlarında hafif bir torbalaşma ya da koyulaşma olma ihtimali vardır. Bu yüzden öncelikle göz altına ve varsa ciltteki hasarlı noktalara kapatıcı uygulanır. Bu ürün açık renkli olduğundan aynı zamanda gözün altında bir parlaklık oluşturacaktır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  5 adımda göz alıcı göz makyajı!
  5 adımda göz alıcı göz makyajı!
  Makyaj konusunda doğru bilinen yanlışlar!
  Makyaj konusunda doğru bilinen yanlışlar!
  Cilt tonuna göre makyaj tüyoları!
  Cilt tonuna göre makyaj tüyoları!
  Makyaj yapmanın püf noktaları
  Makyaj yapmanın püf noktaları
 • Comments are closed.