avatar

Kendinize mutluluk hediye edin!

21 Haziran 2017
48 defa okundu
Yorum kapali
 • Kendinize mutluluk hediye edin!

  Albert Camus, “İnsanlar için en ülkü düzen, onların mesut olduğu düzendir.” diyor. Peki, biz kendimizi mesut etmek neler yapıyoruz? Bir köşede oturup halimize acımak belki en kolay yoldur. Ama mesut etmeye çalışmak ise gerçek bir hediyedir! En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, mesut olmanın yollarını paylaşıyoruz.

  Ilık bir duş alarak tazelenin!

  Günün yorgunluğunu, negatif enerjileri üzerinizden atmak için ılık bir duş alın. Sevdiğiniz kokulardan oluşan bir duş jeli kullanın. Bu düşünce kolay görünebilir ama kesinlikle işe yarar! Suyun terapi gücünden mutlaka faydalanın!

  Kendinize meşrubat hazırlayın!

  Hindistan cevizli Türk kahvesi, karanfilli yeşil çay, portakallı ak çay… Hangisini seviyorsanız, kendinize bir meşrubat hazırlayın. Biz sıcak içeceklerden misal verdik ama hava sıcaksa, buz gibi bir limonata da fazla iyi bir düşünce olabilir. Özellikle duştan sonra nebat çayı içmek daha sakin ve mesut hissetmenize muavin olur.

  En sevdiğiniz kıyafetleri giyin!

  Kendimi mesut etmek istiyorum diyorsanız; şık bir önerimiz var! Evin içindesiniz diye pijama veya taytla oturmak zorunda değilsiniz. Kendinizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri, sevdiğiniz kıyafetlerden birini giyin. Başkasının ne düşündüğü hiç mühim değil; mühim olan sizin iyi hissedip mesut olmanızdır. Haydi bir düşünün, dolaptaki en sevdiğiniz kıyafeti çıkarmanın zamanı gelmedi mi?

  Eski Türk filmleri izleyin!

  Yeşilçam filmlerini seviyor musunuz? Kendinize bir talih verin! Aşkın en saf halini anlatan ve hep mesut sonla biten eski Türk filmlerinden birini izleyin. Youtube’da birçok filmin restore edilmiş HD versiyonunu bulabilirsiniz. Hem İstanbul’un eski hallerini görmek hoş bir nostalji olabilir. Türkan Şoray’ın, Filiz Akın’ın o masum halleri ruhunuzu okşayacaktır.

  Meleklerden sihirli sözler duyun!

  Yüksek Topuklar’da melek kartları bölümünü biliyor musunuz? Doreen Virtue tarafından hazırlanan bu mesajlar, kendinizi daha iyi hissetmenize muavin oluyor. Eğer, aklınıza takılan bir mevzu, bahis varsa onu meleklere danışın ve size yol göstermesine ruhsat verin. Biz genelde meleklerin sihirli sözlerinden yararlanıyoruz; gerçekten fazla iyi geliyor! Kendimi mesut etmek istiyorum diyorsanız; derhal aşağıdaki görsele tıklayıp bir melek kartı seçin ve sevgi dolu sözleri duyun.

  Biraz sessiz kalıp mutluluğu hissedin!

  Cep telefonunu, televizyonu, bilgisayarı bir kenara bırakın. Sessizliğin keyfini çıkarın. Çok detaylı meditasyon yapmanıza gerek yok. Rahat bir yere uzanın ve sessiz kalın. Bırakın düşünceler aklınıza gelsin ve öylece su gibi akıp gitsin. Belki canınızı sıkan durumun kati çözümünü, ruhunuzun derinliklerinden bulacaksınız…

  Hareketli bir şarkı açıp dans edin!

  Hareket etmek, sevinç hormonlarının daha fazla salgılanmasına muavin oluyor. Hareketli bir şarkı açıp evin içinde dans edin. Bir anda havanızı nasıl değiştirdiğine şaşıracaksınız. Şarkı önerisi ister misiniz? “How deep is your love?” iyi bir seçim olabilir.

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Bensu Soral, Başak Parlak, Songül Öden ve Yağmur Tanrısevsin aynı mesajı verdi!
   Bensu Soral, Başak Parlak, Songül Öden ve Yağmur Tanrısevsin aynı mesajı verdi!
   Yağmur Tanrısevsin’in afili pozu! Yüsra Geyik’in kafa karıştıran sözü!
   Yağmur Tanrısevsin’in afili pozu! Yüsra Geyik’in kafa karıştıran sözü!
   Hande Doğandemir ve Hazal Subaşı’nın gülünce yüzünde güller açıyor!
   Hande Doğandemir ve Hazal Subaşı’nın gülünce yüzünde güller açıyor!
   Merve Boluğur ve Nilperi Şahinkaya’da etkileyici mini etek pozları!
   Merve Boluğur ve Nilperi Şahinkaya’da etkileyici mini etek pozları!
  • Comments are closed.