avatar

Haşlanmış yumurta kilo aldırır mı?

26 Temmuz 2017
36 defa okundu
Yorum kapali
 • Haşlanmış yumurta kilo aldırır mı?

  Kilo vermek isteyenler, haşlanmış yumurta hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyor. “Yüksek Topuklar” kadın portalı olarak, haşlanmış yumurta kilo aldırır mı sorusuna doğru yanıtlar sunuyoruz.

  Haşlanmış yumurta kaç kalori?

  Bir tane haşlanmış yumurta, ortalama 70 kaloridir. Kahvaltıda veya ara öğünde iki adete kadar haşlanmış yumurta aş günlük kalori ölçüsü açısından uygundur.

  Orta hareketli yaşantısı olan bir insan, günde ortalama 2000 kalori kadar alabilir. Haşlanmış yumurtadan 70 kalori almak, günlük beslenme düzeninde sağlıklı bir ölçüye sahiptir.

  Haşlanmış yumurta zayıflatır mı?

  Yumurtanın en temel bileşenlerinden biri proteindir. Yapı itibariyle protein içeren besinler, kan şekerini dengede tutarak daha uzun süre tok hissetmeye yardımcı olur. Ayrıca, pak protein kaynağı olan yumurta, vücutta yağ yakımının hızlanmasına pozitif katkı sağlar.

  Bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda, yumurta fazla uzun süre tok tuttuğu için kilo vermeye yardımcı olabilir. Kalori değeri, az evvel bahsettiğimiz gibi sağlıklı beslenme için gayet uygundur.

  Günde kaç tane yumurta yiyebilirim?

  Eğer, ağırlık antremanları yapmıyorsanız günde bir veya iki tane haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz. Spor olarak yürüyüş, ip atlama, yüzme, koşma gibi sporla tercih ediyorsanız; günlük iki yumurta uygun olacaktır.

  Ağır antrenman yapıyorsanız, vücudunuzun ihtiyacına göre daha fazla miktarda yumurta yiyebilirsiniz. Bu konuda beslenme uzmanınız veya spor eğitmeniniz bilgilendirmede bulunacaktır.

  Yumurta, diyet ve sağlıklı yaşam için uygun bir besindir. Eğer, yumurtalı tariflere ihtiyacınız varsa; doğru yerdesiniz.

  DİYET YUMURTALI TARİFLER İÇİN BURAYA TIKLAYIN

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Göz tansiyonu nedir? Göz tansiyonu belirtileri nelerdir?
   Göz tansiyonu nedir? Göz tansiyonu belirtileri nelerdir?
   Kansere yol açan 7 beslenme hatası
   Kansere yol açan 7 beslenme hatası
   Bu yöntem ağız kokusunun nedenini 4 dakikada saptıyor!
   Bu yöntem ağız kokusunun nedenini 4 dakikada saptıyor!
   Ona ‘süper gıda’ diyorlar… Bu besin tam bir doğal afrodizyak!
   Ona ‘süper gıda’ diyorlar… Bu besin tam bir doğal afrodizyak!
  • Comments are closed.