avatar

Gün içinde verimliliği artırmanın 8 yolu

27 Ocak 2018
28 defa okundu
Yorum kapali
 • Gün içinde verimliliği artırmanın 8 yolu

  Gün içinde verimliliği artırmanın 8 yolu17 saat önce

  Günlük hayattaki koşuşturmalar gün geçtikçe daha da artıyor. Bazen koca bir gün bile işleri bitirmeye yetmiyor. Böyle bir durumda yapacağınız planlamalar ve hazırlıklar, günü daha rahat geçirmenize muavin olacaktır. Biz de “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere, gün içinde verimliliği artırmanın yollarını sunuyoruz.

  Tam 1 yıllık ihtiyacınız için OMO deterjan kazanabilirsiniz;
  çekiliş yok, herkese armağan var!

  Detaylı bilgi için tıklayın, siz de kazanın!

  Güne güzel başlayın!

  Sabah uyandığınızda, yatakta rahatlatıcı egzersizler yapın. Sabah meditasyonu, konsantrasyonunuzu bütün gün yüksek tutar. Sabahları kahvaltıyı atlamamaya itina gösterin. Sağlıklı bir kahvaltı sizi dinç tutar ve bütün günün verimli geçmesini sağlar. Ayrıca açlık krizlerinin önüne geçerek dengesiz beslenmenizi önler.

  Bir gece önceden hazırlık yapın!

  Sabah aceleyle evden çıkıp, eşyalarınızı unutmak istemiyorsanız, geceden hazırlık yapmalısınız. Kıyafetinizi, anahtarınızı, cüzdanınızı hatta yanınıza alacağınız ara ve ana öğününüzü bir gece önceden hazırlayın. Böylece, güne çabuk etmeden rahat bir şekilde başlamış olursunuz.

  Kaliteli bir uyku uyuyun!

  İster erken ister geç yatın ancak kaliteli bir uyku uyumaya itina gösterin. Böylece, günün her saati verimli ve enerjik olabilirsiniz. Uykunuzu düzene soktuğunuz takdirde, gece uykuya dalmak ve sabah kalkmak zor olmayacaktır.

  Yapacaklarınızı planlayın!

  Günlük işlerinizi daha rahat denetim edebilmek için, sabah uyanınca kendinize bir iş planı yapın. İşlerinizi ehemmiyet derecesine göre sıralayın. Böylece, bütün günü strese girmeden rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

  Hareketli olmaya çalışın!

  Hareketsizlik, sıhhat ve verimlilik açısından son radde zararlıdır. Her gün en az 20 dakika egzersiz yapmak veya yürümek, beyindeki oksijen miktarını artırmaya muavin olur. Böylece beyin fonksiyonları daha sağlıklı çalışır. Gün içinde ne kadar aktif olursanız, verimliliğiniz o kadar artacaktır.

  Kontrol etmeyi unutmayın!

  Sabah yaptığınız iş planını gün içinde sık sık denetim edin. Böylece atladığınız bir mevzu, bahis olmaz ve işlerinizde daha kontrollü ilerlersiniz. Birden çok işle uğraşmak, verimliliği azaltır ve sizi yıpratır. Özellikle dikkat gerektiren konularda odaklanmayı artırmalısınız. İş planını ehemmiyet sırasına göre yaptığınızı unutmayın.

  Sık sık mola verin!

  Yoğun tempoya karşın biraz dinlenmek ve işlerden uzaklaşmak iyi gelir. Öğle tatilinde, masanızdan hatta çalıştığınız ortamdan uzaklaşın. Açık havada biraz yürüyün veya huzurlu bir köşede dinlenin. Mola vermeden bütün gün koşuşturmak, bedeninizi ve zihninizi yorar. Bu nedenle, gün içinde sık sık mola vermeye itina gösterin.

  Teknolojiden biraz uzaklaşın!

  Teknoloji hayatın bir parçası haline geldi. Ancak, teknolojik aletlerle beraber üretkenlik azaldı. Gün içinde verimliliğinizi artırmak istiyorsanız teknolojik aletlerden biraz ırak kalmanız gerekebilir. Telefonunuzla sık sık ilgilenmek yerine, onu sessize alın ve bir süre unutun. İş nedeniyle bilgisayara bağımlıysanız, öbür teknolojik aletlerden uzaklaşmayı deneyin.

  Tam 1 yıllık ihtiyacınız için OMO deterjan kazanabilirsiniz;
  çekiliş yok, herkese armağan var!

  Detaylı bilgi için tıklayın, siz de kazanın!

  Etiketler :
  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
   Qras, Bomonti Showroom’daki Lansmanı İle Merhaba Dedi
   Qras, Bomonti Showroom’daki Lansmanı İle Merhaba Dedi
   Muhafazakâr Giyim Dünyasının Duayen İsimleri Lifestyle Turkey’de!
   Muhafazakâr Giyim Dünyasının Duayen İsimleri Lifestyle Turkey’de!
   5 Ünlü Erkek Moda Tasarımcısının Milyon Dolarlık Evleri
   5 Ünlü Erkek Moda Tasarımcısının Milyon Dolarlık Evleri
   2019 Kış Sezonu Kaş Trendlerine Doğallığın Gücü Damga Vuracak
   2019 Kış Sezonu Kaş Trendlerine Doğallığın Gücü Damga Vuracak
  • Comments are closed.